Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 [Info] Fashion trenduri pentru adolescenti

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
CrazyForYourLove
V.I.P. GiRl`;x
V.I.P. GiRl`;x
CrazyForYourLove


Sagetator
Numarul mesajelor : 1118
Varsta : 28
Localizare : Dream Town
Joburi/Distractii : dans sportiv
MoOd : Crazy

[Info] Fashion trenduri pentru adolescenti Empty
MesajSubiect: [Info] Fashion trenduri pentru adolescenti   [Info] Fashion trenduri pentru adolescenti Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 9:36 pm

Peste tot citesti despre tendintele in moda ale femeilor, barbatilor, copiilor. Dar stilul adolescentin a fost dezbatut in atatea pagini precum celelalte? Cu siguranta ca nu!




Adolescentii sunt "impotriva societatii", depun foarte mult efort pentru a fi diferiti si, deasemenea, inventeaza noi stiluri, genuri de moda.

EMO

Ultimul trend este acum EMO (Emotional). Acest stil este special pentru cei care adora combinatiile de culori care mai de care mai intense. Verde, roz sau galben combinat cu negru, bineinteles, nu te poate lasa neobservata.
Daca vrei sa abordezi acest stil, primul pas este tunsoarea, care in strainatate poarta numele de Zelda (pentru fete).

Blugii drepti, nici foarte largi, nici foarte stransi pe corp, prinsi cu o curea cu capse, sunt must have-urile genului.

De asemenea, trebuie sa porti multe bijuterii, care mai de care mai trasnite.

Un detaliu care defineste stilul EMO este pierce-ul. Ori la spranceana, ori in buza sau limba sau gen alunita deasupra buzei superioare, acel cercel se regaseste pe la aproximativ toti adeptii trendului.

Hip Hop

Hip Hop-ul niciodata nu va iesi din orizonturile muzicii dar nici ale modei. Acest tip de muzica exprima limbajul strazilor si este dedicat sufletelor tinere, rebele si dure.

Baietii poarta de obicei pantaloni largi si tricouri XXL in timp ce fetele abordeaza un stil mai diferit si mai sexy. Sapca este un must have atat pentru baieti cat si pentru fete. Adolescentele poarta cercei mari si rotunzi si abordeaza culori diferite, le place sa surprinda.

Gotic

Stilul gotic inseamna sa te imbraci din cap pana in picioare in negru, sa iti vopseti parul negru, sa folosesti numai machiaj de culoare neagra. In consecinta, negrul domina! Alege o pereche de pantofi cu toc gros, opteaza pentru accesorii de metal de la cercei, colier, pana la acele lanturi atarnate de pantaloni si vei adera practic la stilul gotic.

Boho

Bohemian Style sau Boho cuprinde culorile pamantii, hainele lejere si aspectul natural. Gandeste-te doar la miscarea hippie intre anii '60-'70 si iti vei da seama imediat despre ce este vorba.

Se bazeaza pe haine din fibre naturale: bumbac, lana, accesorii din lemn si haine lejere, gen: rochiile maxi, bluzele rustice, lucrate manual, fustele gypsy pana la glezna etc.
Sus In jos
http://yoursuletzultau.hi5.com
Aethen
StarTed GiRl` ;x
StarTed GiRl` ;x
Aethen


Berbec
Numarul mesajelor : 124
Varsta : 29
Localizare : Everywhere

[Info] Fashion trenduri pentru adolescenti Empty
MesajSubiect: Re: [Info] Fashion trenduri pentru adolescenti   [Info] Fashion trenduri pentru adolescenti Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 9:40 pm

cred ca am un pic din toate :),da nu sant de acord cu ceva: mi se pare ca piercingurile deasupra buzei gen "alunita" sant pentru cocalare.Am vazut multe persoane care nu asculta tocmai rock si nici nu au de gand dupa cum aratau care aveau acele piercinguri de fapt mai mult dealea vad, cred ca se potriveste mai mult ala din josul buzei unul singur anyway nu ma prea intereseaza
Sus In jos
✖ †Eat me♥Drink me™✖bibs
IncEpe Sa Ii PlaCa` ;x
IncEpe Sa Ii PlaCa` ;x
✖ †Eat me♥Drink me™✖bibs


Capricorn
Numarul mesajelor : 777
Varsta : 31
Localizare : in cur pe stng. /:)
Joburi/Distractii : listening to music \m/

[Info] Fashion trenduri pentru adolescenti Empty
MesajSubiect: Re: [Info] Fashion trenduri pentru adolescenti   [Info] Fashion trenduri pentru adolescenti Icon_minitimeVin Aug 28, 2009 11:41 pm

rockerii de obicei isi fac in Spranceana, Limba sau Barbie ;) si sub buza ...ca emo sau manelarii au plagiat asta ii altceva intelegi?
Sus In jos
http://byancutzy.hi5.com
Karla
Mini GiRl` ;x
Mini GiRl` ;x
Karla


Berbec
Numarul mesajelor : 339
Varsta : 28
Localizare : la birou
Joburi/Distractii : multe si nici unu
MoOd : happy

[Info] Fashion trenduri pentru adolescenti Empty
MesajSubiect: Re: [Info] Fashion trenduri pentru adolescenti   [Info] Fashion trenduri pentru adolescenti Icon_minitimeSam Aug 29, 2009 3:58 am

toate stilurile imi plac
Sus In jos
Continut sponsorizat





[Info] Fashion trenduri pentru adolescenti Empty
MesajSubiect: Re: [Info] Fashion trenduri pentru adolescenti   [Info] Fashion trenduri pentru adolescenti Icon_minitime

Sus In jos
 
[Info] Fashion trenduri pentru adolescenti
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fashion :: Fashion-
Mergi direct la: