Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 [Info]Culorile toamnei in materie de make-up

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
CrazyForYourLove
V.I.P. GiRl`;x
V.I.P. GiRl`;x
CrazyForYourLove


Sagetator
Numarul mesajelor : 1118
Varsta : 28
Localizare : Dream Town
Joburi/Distractii : dans sportiv
MoOd : Crazy

[Info]Culorile toamnei in materie de make-up Empty
MesajSubiect: [Info]Culorile toamnei in materie de make-up   [Info]Culorile toamnei in materie de make-up Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 7:31 pm

Si ce daca e frig? Si ce daca ploua? Si ce daca vremea urata pare a se fi instalat definitiv in vietile noastre? Caldura vine din suflet, zice un vechi proverb romanesc. Eu adaug: caldura vine din atitudine, din buna dispozitie, din felul in care alegi sa te simti. Daca te lasi invinsa de cenusiul de afara, te infofolesti in palton si preferi sa nu te mai machiezi deloc (cel mult un strat solitar de rimel, si ala in virtutea obisnuintei), atunci toamna pentru tine e clar un anotimp anost, lipsit de stralucire. Dar daca preferi sa te opui culorilor inchise de afara cu propria ta paleta, izvorata din cutiuta miraculoasa cu farduri, atunci vei invinge starea de spleen care domneste peste tot, devenind tu insati o mica oaza de lumina si caldura. Inveseleste-te si inveseleste-i pe cei din jurul tau! Mov, lila, verde, auriu, albastru, ai de unde alege.

Chanel Ice - movul scos pe piata de make-up artistii de la Chanel m-a cucerit definitiv si irevocabil! Atat in machiajul ochilor, cat si pe buze, movul Chanel sparge barierele clasicelor culori de toamna, venind cu un suflu nou. Ceea ce-mi place atat de mult la acest machiaj este ca, in ciuda excentricitatii culorii, pastreaza acel aer elegant, specific casei Chanel. Si asta pentru ca nuantele sunt mate. Am mai vazut alegeri “gresite”, in sensul combinarii unor farduri mov stralucitoare (parca erau si cateva paiete pe acolo), cu luciuri de buze lila, la fel de stralucitoare. Not chic!


Creamy cheeks - fardul de obraz este cel care lumineaza cel mai mult chipul. Daca vrei ca lumea din jurul tau sa te simta mai aproape, mai calda, atunci alege un fard maroniu (toamna parca nu prea merge un roz prea puternic, cel mult unul foarte soft, combinat cu un machiaj in aceeasi nuanta). Cat despre ochi, iti recomand tot movul (de data asta o nuanta mai inchisa). Cred ca e de la sine inteles ca nu poti pleca fara rimel si creion dermatograf. Sunt produsele fara de care nicio femeie nu poate sa “traiasca”.


Pure innocence - daca esti intr-o faza “minimalista”, poti incerca un machiaj ceva mai simplu, dar de mare efect. Ten perfect curat, bine conturat cu pudra (sa nu uitam ca frigul nu ne permite sa iesim din casa neprotejate), luciu de buze incolor si fard albastru electric, aplicat intr-un strat mai gros, cu codita. O linie fina, trasata cu un creion dermatograf negru, sau chiar albastru inchis, si un strat subtire de rimel. Eu zic ca merita incercat. Cateodata simplitatea ii apropie mai mult pe oameni de noi decat complexitatea unui machiaj “profesionist”. V-o spun din experienta.


Rainbow Shine - intotdeauna m-au incantat bazele de machiaj stralucitoare. Chipul perfect curat, stralucind nu numai a sanatate, dar si a eleganta, mi se pare absolut seducator. Unde mai pui ca nici machiajul ochilor nu se lasa mai prejos: albastru marin pentru pleoapa inferioara, portocaliu stralucitor aplicat din abundenta pe pleoapa superioara, fard argintiu stralucitor pentru interiorul ochilor, rimel pentru volum si gene incredibil de curbate. Cat despre buze, aici ne mai temperam un pic si alegem un luciu de buze incolor (stim prea bine ca ce e prea mult, strica). Sunt sigura ca, purtand un astfel de machiaj, oamenii nu vor intarzia sa apara in jurul tau, atrasi de magnetismul unei astfel de priviri.


Wild Diva- daca iti doresti sa incerci ceva putin mai “special”, ceva ce numai in reviste poti vedea, am eu o varianta care se pliaza perfect vremii de afara. Un fard maroniu stralucitor, in nuanta frunzelor cazatoare, merge aplicat ca in poza alaturata, intrecand liniile “premise” de regulile traditionale ale machiajului ochilor. Caramiziul acesta, combinat cu un outfit indraznet, te vor scoate din anonimat la urmatoarea petrecere. Daca esti putin mai timida, si ti-e teama ca lumea nu va fi la fel de receptiva la nou, atunci poti micsora raza de aplicare a fardului in limitele normale.


Elegant & Chic - smokey eyes raman la putere, orice am face si am zice. Magnetismul unei priviri “intunecate” nu poate fi intrecut de nimic. Cu atat mai mult cu cat contrasteaza cu un ten simplu, curat, si un machiaj al buzelor nude (cel mult un luciu cu o vaga urma de stralucire pastelata). Asa ca, daca vrei sa fii eleganta din toate punctele de vedere, alege o combinatie ca cea din fotografia alaturata: palarie a la Audrey Hepburn, cercei XXL (poti sa incerci sa iei numai unul cu tine, parca suna mai bine), ochi bine conturati cu negru si buze delicioase. Nu vei trece neobservata!
Sus In jos
http://yoursuletzultau.hi5.com
Karla
Mini GiRl` ;x
Mini GiRl` ;x
Karla


Berbec
Numarul mesajelor : 339
Varsta : 27
Localizare : la birou
Joburi/Distractii : multe si nici unu
MoOd : happy

[Info]Culorile toamnei in materie de make-up Empty
MesajSubiect: Re: [Info]Culorile toamnei in materie de make-up   [Info]Culorile toamnei in materie de make-up Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 4:25 am

eu port tot felul de culori nu ma intereseaza ce culoare este la moda si altele
Sus In jos
 
[Info]Culorile toamnei in materie de make-up
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fashion :: Beauty-
Mergi direct la: