Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 [Info]Scapa de stres daca vrei un ten ales!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
CrazyForYourLove
V.I.P. GiRl`;x
V.I.P. GiRl`;x
CrazyForYourLove


Sagetator
Numarul mesajelor : 1118
Varsta : 28
Localizare : Dream Town
Joburi/Distractii : dans sportiv
MoOd : Crazy

[Info]Scapa de stres daca vrei un ten ales! Empty
MesajSubiect: [Info]Scapa de stres daca vrei un ten ales!   [Info]Scapa de stres daca vrei un ten ales! Icon_minitimeLun Aug 31, 2009 7:35 pm

1. Sport

Nu dati din umeri. Se pare ca e cea mai buna metoda de eliminare a stresului. La mine aerobicul functioneaza foarte bine. Dupa trei sedinte sunt mai relaxata si efortul fizic ma reinvigoreaza, eliminand grijile stresante de la birou, sau apasarea ratelor prea mari. Tot ce pot spune este ca bicicleta de acasa nu are acelasi efecte ca un efort in grup la aerobic, impinsa de la spate de antrenoare. Bineinteles ca nu m-am asteptat ca tenul meu sa straluceasca, insa am observat ca elimin toxinele prin transpiratie si ca, daca am grija sa spal bine fata dupa efortul fizic, tenul e mult mai curat si mai luminos.

2. Relaxeaza-te

Acesta este pasul preferat de mine in drumul catre eliminarea stresului. Bai fierbinti, cu lumanari, cu sare de mare si uleiuri parfumate, toate acestea au un efect imediat. Incearca sa nu te grabesti si sa te bucuri de cel putin 30 de minute de relaxare prin terapia apei. Iti recomand sa faci un dus mai intai, pentru a te spala si apoi, fara a avea grija aceasta, sa te bucuri de o baie fierbinte.

3. Nu te grabi

Stresul este, de obicei, impus de lipsa de timp. Ba alergi sa prinzi tramvaiul ca sa ajungi la timp la birou, ba asmuti toata energia pe terminarea unui proiect in timp, si am ajuns, chiar si cand suntem in intimitatea propriei case, sa alergam de colo-colo ca sa terminam curatenia, rufele de spalat etc. Nu mai avem nici rabdarea necesara sa vizionam un film de la cap la coada. Astfel, stresul se cumuleaza. Asa ca nu te mai grabi! Asculta muzica, citeste o revista sau o carte, odihneste-te. Atunci cand cureti tenul lasa-ti indeajuns de mult timp la dispozitie pentru a te bucura de creme, de arome, de relaxantele tabieturi, obiceiuri, de infrumusetare.

4. Elimina sarea

Se pare ca toate acele sloganuri de avertisment de la televizor spun un adevar. Sarea in exces a devenit unii dintre dusmanii mei. Trebuie eliminata din alimentatie, deoarece prezenta ei in organism atrage apa, de aici aspectul umflat al fetei. Mai mult, sarea in exces creste tensiunea si circulatia sangelui nu mai permite o hidratare corecta a tenului.

5. Alege masajul

Cred ca nu exista ceva mai relaxant si mai "eliminator" de stres decat un masaj de la un profesionist. Apeleaza la serviciile unui maseur si te asigur ca pielea va arata excelent, iar tratamentele faciale pe care le folosesc sunt fara cusur. Iti poti masa chiar tu fata prin miscari largi si circulare, cu creme hidratante care au efect de relaxare si sunt benefice tenului.
Sus In jos
http://yoursuletzultau.hi5.com
Karla
Mini GiRl` ;x
Mini GiRl` ;x
Karla


Berbec
Numarul mesajelor : 339
Varsta : 28
Localizare : la birou
Joburi/Distractii : multe si nici unu
MoOd : happy

[Info]Scapa de stres daca vrei un ten ales! Empty
MesajSubiect: Re: [Info]Scapa de stres daca vrei un ten ales!   [Info]Scapa de stres daca vrei un ten ales! Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 4:19 am

pai eu una fac sport dar nu sunt una din cele mai lente si mai relaxate fete
Sus In jos
 
[Info]Scapa de stres daca vrei un ten ales!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [Info] Sapte trucuri pentru a scapa de matreata
» [Info]Plantele te ajuta sa scapi de stres si oboseala
» [Info]Cum sa te imbraci daca esti miniona
» [Info]Cum te machiezi daca porti ochelari
» Vrei un tatuaj?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fashion :: Beauty-
Mergi direct la: