Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 [Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
CrazyForYourLove
V.I.P. GiRl`;x
V.I.P. GiRl`;x
CrazyForYourLove


Sagetator
Numarul mesajelor : 1118
Varsta : 28
Localizare : Dream Town
Joburi/Distractii : dans sportiv
MoOd : Crazy

[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Empty
MesajSubiect: [Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic   [Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 5:28 pm

Cine a spus ca trebuie sa ai foarte multi bani pentru a fi mereu in pas cu moda, s-a inselat amarnic. Moda nu inseamna neaparat bani investiti in haine, ci bani investiti cu cap pentru garderoba noastra. Nu trebuie sa cheltuim o avere pentru a arata mereu impecabil, nici sa ramanem fara salariu dupa o zi de cumparaturi. Ideal este sa stim exact de ce avem nevoie, sa cumparam piese vestimentare usor de asortat si versatile, astfel incat sa putem jongla usor cu ele, de la sezon la sezon.

Una dinte regulile cele mai importante ar fi sa nu cumperi decat ce ai nevoie. Stiu, atunci cand mergi prin magazine sunt extrem de multe lucruri care ti-ar lua ochii, pe care ai vrea sa le cumperi. Dar de cate din aceste produse ai cu adevarat nevoie? Poate nici macar de jumatate... asa ca mai bine gandeste-te de doua ori inainte de a cumpara ceva care va sta aruncat prin fundul dulapului.


Si ca sa spargem mitul cum ca la noi nu prea exista haine cu magazine ieftine, dar si de calitate, am facut un search amanuntit al magazinelor de haine, iar rezultatul m-a mirat chiar si pe mine. Am gasit haine dragute, din materiale bune, frumos croite, la niste preturi normale chiar si pentru cineva cu un buget redus. Sper ca si voi sa fiti multumite de ceea ce am gasit, iar daca aveti propuneri si mai bune de magazine cu haine dragute si ieftine, aici este locul unde le putem face publice.
Sa vedem deci, care a fost rezultatul "micului search" in lumea modei si cam ce preturi practica magazinele din Romania:

Tricouri funny
Dintotdeauna mi-au placut tricourile cu un mesaj dragut, colorate , stil navy sau cu un personaj de desene animate bine cunoscut inscriptionat. Oferta magazinelor contine si astfel de tricouri, cu preturi incepand de la 30 lei pana la 40 lei. Pot fi asortate cu blugi, cu o vestuta uni pe deasupra si o palarioara retro pe cap, sau chiar cu o pereche de colanti sau pantaloni sport. Eu as merge si pe o combinatie cu o fustita draguta si o pereche de balerini colorati si daca afara este racoare adauga si o geaca de blugi ca tot este in tendinte.

[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_2e893db86a1c61905ae36c0768eb8229
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_8c7f4f680eeb0dd7ce59205f16e8275e
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_16fb7a2e35251cd68b8319d25f3c59d2

Rochii office
Si pentru ca multe dintre noi lucram si avem nevoie de o tinuta impecabila 5 zile pe saptamana, am cautat si ceva tinute special pentru birou. Sarafane, rochite cambrate, toate simple, dar intr-un stil elegant, clasic, ce nu se demodeaza oricate schimbari ar surveni in moda odata cu trecerea sezoanelor. Preturile incep de la 50 de lei si pot varia pana la 100 lei.
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_46fcf59ca2fa625f9fee6bed04cb67a8
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_4b3ddc1eca3fc4beddf97c05931cedc5
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_8c6b4aac8df01c63a0a794002daa850b

Bluzite elegante, de seara
Daca ai de gand sa iesi seara in oras cu prietenele, la o cina cu iubitul/sotul sau pur si simplu sa mergi intr-un club, poti face o combinatie reusita intre un maiou sau bluzita eleganta si o pereche de skinny jeans. Adaugam o pereche de pantofi cu toc sau platforme, un plic dragut si niste acceorii supradimensionate, iar look-ul va fi complet. Preturi? Intre 30 si 60 lei.
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_6b4127c0fbc15906702816a9aad1f10a
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_9c6330fe2810e0d969e4f5486dbc5288
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_ef15b70049b1afcef67580ad6ae8a5f9

Rochii de zi
Am vorbit de ceea ce am putea imbraca seara in oras sau ziua la serviciu. Dar pentru o zi obisnuita in care vrem sa fim chic, dar nu avem restrictii ale unui dress cod impus, ce putem purta? Comode si foarte chic ar fi rochitele midi, care in combinatie cu o pereche de pantofi draguti ar face o tinuta demna de catwalk. Daca racoarea serilor de septembrie te supara poarta pe deasupra si un cardigan.
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_ff1f761d435f6f0f667db7abd6b0a37b
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_204ac0230a655eaae5555dd8d11b3924
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_5e95e7f6e7b2175203dd69343278923e

Camasi
Din punctul meu de vedere, orice femeie care se respecta ar trebui sa aiba in garderoba cateva camasi, in diferite culori sau modele. Motivul? Sunt extrem de practice, nu se demodeaza (am camasi pe care le port cu placere de mai bine de 5 ani) si merg de minune cu diferite piese vestimentare (de la blugi, pantaloni la dunga, sarafane sau fuste elegante). Una alba este un MUST, dar nu sunt de ignorat nici cele colorate sau ecosez.
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_8e1b0787dfa084c6caa6e975e0f3db37
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_0eb9577a731b717f26f8b5ef594559b0
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_34a895e6ef00e27b10a26c445309da8f

Rochii de seara
Daca trebuie sa mergi la un eveniment important, trebuie sa ai in garderoba minim o rochie de seara. In functie de conformatia corpului, poti alege una scurta sau lunga. Culorile predominante ar fi negrul, rosu sau cele metalice, dar nu m-as da in laturi nici de la cele nude sau electrice, precum turcoaz sau fuchsia. Preturi incepand de la 70 lei.


Fuste
Si pentru ca statutul de femeie ne impune sa purtam si fuste, nu le puteam lasa deoparte nici de data asta, Fie ca preferi una in clos, dreapta sau stilou, scurta, midi sau lunga, fusta trebuie sa exprime mereu feminitate, de aceea trebuie sa fii atenta la cum se asaza pe linia corpului. Nu purta una scurta daca picioarele te dezavantajeaza si nici una stilou, daca esti mai plinuta. In schimb, poti purta cu incredere fuste drepte sau in clos. Alternative existe pentru toate tipurile de corp, important e sa stii cum sa le asortezi si ce iti pune mai bine i eviddenta calitatile.
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_6d97ca4d4e95cd5bf251307415d6db38
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_7762fe15f9560c0b244996df754ba50f
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_11a023f3d7b69d8145df33a2949378dd

Sacouri
Si pentru ca, in prezent, facem trecerea de la sezonul cald la cel de toamna/iarna, din garderoba noastra nu pot lipsi sacourile. Perfecte pentru zilele nu foarte reci de toamna, sacourile pot fi asortate atat unei tinute office(fusta-sacou), cat si uneia mai casual (pantaloni/blugi-sacou) sau, pentru o nota chic, deasupra unei rochite mai colorate. Putem alege unul in tonuri inchise de gri sau negru, in carouri (se poarta foarte mult in noul sezon) sau simplu, alb.
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_92764eac406729901004ad3b20fc508c
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Tn_fe3a6a8cd59c38519d9e3e9363003a58
Sus In jos
http://yoursuletzultau.hi5.com
✖ †Eat me♥Drink me™✖bibs
IncEpe Sa Ii PlaCa` ;x
IncEpe Sa Ii PlaCa` ;x
✖ †Eat me♥Drink me™✖bibs


Capricorn
Numarul mesajelor : 777
Varsta : 31
Localizare : in cur pe stng. /:)
Joburi/Distractii : listening to music \m/

[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Empty
MesajSubiect: Re: [Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic   [Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic Icon_minitimeJoi Sept 03, 2009 5:33 pm

si tu crezi ca hainele alea le iei la un pret mic? loooool asta depinde c eintelegeti voi prin scump
Sus In jos
http://byancutzy.hi5.com
 
[Info+Foto]Haine super chic pentru un buget mic
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» [Info+Foto]15 noi lipgloss-uri de la Givenchy!
» [Info-Foto] Tendinte in coafuri, de la Tokyo.
» [Info+Foto]Trei sugestii de machiaj pentru zi!
» [Info+Foto]Jeansi la moda pentru inceputul de an scolar!
» [Info]Balerinii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fashion :: Fashion-
Mergi direct la: