Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Parul scurt

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
ChocoღGirl
Admin` ;x
Admin` ;x
ChocoღGirl


Balanta
Numarul mesajelor : 699
Varsta : 28
Localizare : Pe Scaun
Joburi/Distractii : Afara cu Prietenii..ComPul..
MoOd : Provoktoare` ;x

Parul scurt Empty
MesajSubiect: Parul scurt   Parul scurt Icon_minitimeDum Aug 23, 2009 4:14 am

Parul scurt este usor de intretinut, chic si fara sa necesite mult efort, deci daca te gandesti sa il tai sau pur si simplu te-ai saturat de stilul tau actual, esti in locul potrivit.

Partea buna

Multe fashioniste, inclusiv Victoria Beckham, Natalie Portman si Kate Moss au cochetat la un moment dat in cariera cu parul scurt.

Motivul? Parul scurt este usor de purtat, si iti ofera incredere, in plus poate fi aranjat fie funky fie in stil clasic, in functie de dispozitia ta.

Partea rea

Marele dezavantaj al parului scurt este ca nu ai prea multe optiuni de stil, cum ai in cazul parului lung. Cu toate astea, sunt destule produse pe piata care te pot ajuta sa ii oferi parului tau versatilitate si un look perfect in doar un minut.

Si, desi este usor de purtat si ingrijit, vei avea nevoie de vizite regulate la coafor pentru a-i mentine stilul si forma.

Trucuri de styling si ingrijire

Daca esti suficient de tanara poti sa-ti impingi stilul la limita si sa incerci o taietura foarte scurta, cu parul dat pe spate, sau chiar tepi.

Pe masura ce inaintezi in varsta, ar trebui sa-ti porti parul ceva mai “cuminte” – poate un bob scurt, aranjat sau cu ceva suvite asimetrice.

Parul scurt poate arata minunat atunci cand este insotit de o culoare care il scoate in evidenta, asa ca intreaba-ti stilistul ce nuanta de par ti-ar recomanda pentru tenul tau.

Daca ai un par fin, stilurile mai scurte sunt o alegere buna, lasand impresia unui par voluminos. Daca ai o tunsoare pixie, stileaza-l intinzandu-i marginile, sau da-l intr-o parte pentru un efect feminin.

Boburile scurte arata grozav cand sunt uscate cu foehnul, drept, sexy si neted. Poti sa-i dai acest efect cu o placa de par.

Stilurile mai rebele precum cel al lui Meg Ryan pot fi aranjate cu un produs pentru volum – aplica un spray pentru volum la radacini, apoi usuca-l cu foehnul in timp ce il ravasesti si ii rasfiri varfurile cu degetele.

Daca ramai fara idei de aranjare, nu te teme sa-i ceri stilistului tau ponturi si sfaturi.

Daca trebuie sa-ti usuci parul rapid, sterge-l usor cu parul dupa spalare pentru a elimina excesul de apa. Daca trebuie sa folosesti un uscator, usuca-l aproximativ 80% si lasa-l sa se usuce pana la capat natural.

Varfurile parului scurt nu sunt departe de radacina deci nu dureaza mult pentru ca sebumul sa cooare pe lungimea firului de par. Pentru a preveni aspectul de par gras, spala-l zilnic si aplica blsam numai la varfuri. Daca varfurile sunt deteriorate, investeste intr-un ser bun pentru a le ajuta sa se refaca.
Sus In jos
https://thebestgirls.forumgratuit.ro
Devilish ObsesSion
StarTed GiRl` ;x
StarTed GiRl` ;x
Devilish ObsesSion


Capricorn
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 30
Localizare : prima bordura, la dreapta ;)
Joburi/Distractii : imi pierd timpul cu omoratul vecinilor :))...citesc/scriu/desenez/cant...usual stuff
MoOd : like always :-??

Parul scurt Empty
MesajSubiect: Re: Parul scurt   Parul scurt Icon_minitimeLun Aug 24, 2009 1:54 am

eu am parul scurt si mi l-am facut in diferite forme..l-am avut cu tepi, stil bob, stil Victoria B., cu ciuf si plete scurte la spate, iar acum in final il am cu ciuf si uneori imi fac niste tepi si am si bretonul lung.
Sus In jos
Karla
Mini GiRl` ;x
Mini GiRl` ;x
Karla


Berbec
Numarul mesajelor : 339
Varsta : 27
Localizare : la birou
Joburi/Distractii : multe si nici unu
MoOd : happy

Parul scurt Empty
MesajSubiect: Re: Parul scurt   Parul scurt Icon_minitimeMier Sept 02, 2009 5:08 am

Devilish ObsesSion sunt sigura ca iti sta bine
Sus In jos
MC Chillin' KID
StarTed GiRl` ;x
StarTed GiRl` ;x
MC Chillin' KID


Varsator
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 29
Localizare : Londra
MoOd : -

Parul scurt Empty
MesajSubiect: Re: Parul scurt   Parul scurt Icon_minitimeDum Sept 20, 2009 6:41 pm

m.am tuns scurt...la spate e mai scrut si in fata vine lung.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Parul scurt Empty
MesajSubiect: Re: Parul scurt   Parul scurt Icon_minitime

Sus In jos
 
Parul scurt
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Fashion :: Hairstyle-
Mergi direct la: